Ibis Styles Bielsko-Biała, Bielsko-Biała
Tło bannera
 1. Strona główna
 2. Atrakcje w okolicy

Atrakcje w okolicy

Atrakcje w okolicy

 1. Stadion Miejski w Bielsku-Białej – 1,5km

Stadion drużyny TS Podbeskidzie, na którym organizowanych jest wiele wydarzeń sportowych i kulturalnych.

 1. Studio Filmów Rysunkowych – 3 km

Dom Bolka i Lolka oraz Reksia, atrakcja dla dzieci i nie tylko. W Studio odbywają się warsztaty, a także pokazy dla grup i dla gości indywidualnych.

 1. BBOSiR – Pływalnia Start – 3,5 km

Nowoczesny, ogrodzony kompleks basenów  odkrytych z infrastrukturą sportowo-rekreacyjną. Składa się z dwóch niecek - jedna o wymiarach olimpijskich, druga rekreacyjna o nieregularnym kształcie. Na odpoczywających czekają dwie atrakcyjne zjeżdżalnie oraz zespół masaży wodno-powietrznych z rwącą rzeczką. 

 1. Dom Tkacza – 3 km

Oddział Muzeum w Bielsku-Białej, w którym zrekonstruowano wygląd XVIII-wiecznego domu i warsztatu sukienniczego. Budynek muzeum położony jest w Bielsku-Białej przy ul. Sobieskiego i znajduje się na szlaku architektury drewnianej województwa śląskiego.

 1. Szyndzielnia – 5 km

Szyndzielnia to szczyt w Beskidzie Śląskim (1028 m n.p.m.), wznoszący się na północ od Klimczoka, ustyuowany pomiędzy dolinami Olszówki, Wapienicy i Białki. Na szczyt Szyndzielni prowadzi nowoczesna kolej linowa o długości 1810m, będąca jedną z największych atrakcji Bielska-Białej. Na Szyndzielni można wejść na wieżę widokową. Jest to też raj dla rowerzystów.

 1. Kolej linowa Dębowiec – 5 km

Kompleks narciarski, którego podstawową jego częścią jest 4-osobowa kolej kanapowa prowadząca na polanę pod Dębowcem w Beskidzie Śląskim. Jest to atrakcja zarówno w okresie zimowym, jak i letnim.

 1. Szczyrk Mountain Resort – 20 km

Szczyrk Mountain Resort jest jednym z największych ośrodków narciarskich w Polsce. Zlokalizowany w Beskidzie Śląskim na zboczach szczytów Małe Skrzyczne 1211 m n.p.m. i Wierch Pośredni 1000 m n.p.m.

Ośrodek posiada przeszło 22 km zróżnicowanych tras zjazdowych (w tym 5 km oświetlonych). Od sezonu 2017 dzięki współpracy z Centralnym Ośrodkiem Sportu i Beskid Sport Arena klienci ośrodków mogą korzystać ze wspólnego skipassu na 40 km tras.

Dojazd do Szczyrku zajmuje jedynie 25 min drogą ekspresową.

 1. Muzeum Browaru Żywiec  - 22 km

Muzeum składa się z 18 sal, które odwzorowują proces powstawania piwa w browarze.

Wizyta rozpoczyna się w sali, w której można obejrzeć składniki, z których robi się piwo oraz szczegółową makietę browaru. Kolejne sale przenoszą zwiedzających przy pomocy „wehikułu czasu” do XIX-wiecznego Żywca, gdzie można obejrzeć pracownię architektoniczną, zakład bednarski, drukarnię, sklep kolonialny czy galicyjską karczmę.

Kolejne sale to już XX w. Atrakcją jest np. sala z kręgielnią oraz sale pokazujące proces tworzenia piwa od dawnych czasów po współczesne.

 1. ENERGYLANDIA - 40 km

Największy park rozrywki w Polsce na powierzchni 35 hektarów, podzielony na pięć stref tematycznych - łącznie 75 atrakcji przeznaczonych dla wszystkich grup wiekowych, w tym 15 rollercoasterów, liczne karuzele i urządzenia ekstremalne, a także restauracje, bary, sklepy z pamiątkami.
Od 2016 w skład parku wchodzi park wodny Energylandia Water Park, a w roku 2020 planowane jest otwarcie strefy Aqualantis

W naszym hotelu kupisz bilet do Energylandii ze zniżką 5%.

Pakiety pobytowe Zaplanuj swój wyjazd

Żywiecka 93
43-300 Bielsko-Biała, Polska

mobile nav bg
Zobacz na mapie
Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z naszymi promocjami i ofertami specjalnymi.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij